Úvod Separátor Často kladené otázky

Často kladené otázky (FAQ)obr

 

1. Aké oblečenie je vhodné na pole dance či pole fitness?
Vzhľadom na to, že pri tomto type športu je dôležitý kontakt tyče s pokožkou, najlepšou voľbou sú kraťasy a tielko bez ramienok či športová podprsenka. Niektoré pole dance profesionálky používajú dokonca bikiny. Najdôležitejšie by však malo byť to, ako sa v danom oblečení cítite. Oblečenie by malo byť predovšetkým pohodlné a nemalo by Vás nikde tlačiť.

2. Aké topánky sú ideálne na pole dance či pole fitness?
Najčastejšie sa cvičí naboso. No vhodná je akákoľvek pohodlná obuv. Ženy, ktoré sa chcú cítiť viac sexy, cvičia v topánkach na vysokých opätkoch.

3. Je vhodné používať pred cvičením telové mlieka či oleje?
V žiadnom prípade nepožívajte pred cvičením krémy na telo ani ruky. Hrozí Vám pošmyknutie na tyči a v horšom prípade aj zranenie. Ideálne je používať prípravky špeciálne určené proti kĺzaniu, ktoré Vám zaručia lepší grip (úchop tyče).

4. Ako sa starať o tyč určenú na pole fitness?
Na čistenie tyče sa neodporúčajú žiadne chemikálie (napr. prípravky na čistenie okien), pretože môžu po istom čase znehodnotiť povrch tyče. Najlepšou voľbou sú prípravky určené špeciálne na tento účel. Tak budete mať istotu, že Vaša tyč bude stále ako nová.

5. Aký je rozdiel medzi statickou a spinningovou tyčou?
Statická tyč sa netočí, na rozdiel od spinningovej, ktorá sa môže točiť. Na statickej tyči je ideálne nacvičovať náročnejšie triky a na spinningovej si ich môžte vyskúšať v spinovom móde. V súčasnosti sa už vyrábajú aj kombinované statické tyče, ktoré si môžte v prípade potreby prestaviť na spinningové.

V prípade, že ste v texte nenašli odpoveď na Vašu otázku, neváhajte nás kontaktovať! :)

obr

Späť na Úvod domov Späť na E-shop najnovsie