Úvod Separátor Pole Dance & Fitness Separátor Budúcnosť

Budúcnosť Pole Dance & Fitness obr

 

Pole Dance na olympijských hrách?

Majstrovstvá sveta v pole dance & fitness 2010 sa konali v Tokiu a zúčastnilo sa ich 11 národností. Víťazka, Japonka Mai Sato, sa v rozhovore o zaradení pole dance a fitness na Olympiádu vyjadrila takto: "Naozaj si dokážem predstaviť pole dance na Olympiáde."

Pole inštruktori sa jednohlasne zhodujú, že pole dance & fitness by sa mal stať rešpektovaným športom rovnako ako napríklad skateboarding, ktorý taktiež nikto spočiatku nebral vážne. Kľúčovou úlohou pole komunity je sňať z pole dance „image nemravnosti“, ktorý je hlavnou prekážkou pre zaradenie medzi oficiálne športy.

obr

Všetko pre to robí napr. aj známa britská inštruktorka Katie Coates, jedna z najdôležitejších postáv pole dance sveta. Predpokladá, že formálnym športom sa pole dance stane v roku 2016 na Letných olympijských hrách v Rio de Janeiro.

Ania Przeplasko, zakladateľka IPDFA (International Pole Dancing Fitness Association) sa ohľadom zaradenia pole dance na Olympiádu vyjadrila takto: "Olympijský výbor si musí uvedomiť, koľko ľudí na svete dnes cvičí pole dance."

Bohužiaľ už bolo príliš neskoro na pridanie nového športu na Olympijské hry 2012, ale pole dance-u sa dvere ešte nezavreli. Ania Przeplasko si myslí, že uznanie pole dance ako športu je len otázkou času a až sa tak stane, bude to víťazstvo pre všetky nedocenené športy na svete...

obr

27. októbra 2013Publikované:

Informácie získané z vertigopolefitness.cz. Ďakujeme! :)

obr

Späť na Úvoddomov Späť na Najnovšie príspevky najnovsie