Úvod Separátor Pole Dance & Fitness Separátor Osobnosti Separátor Anastasia Skukhtorova

Anastasia Skukhtorova (RUSKO) obr

 
Anastasia Skukhtorova Pole Dance & Fitness TITULY, OCENENIA a ÚSPECHY
2012 2 Pole World Cup (Rio De Janeiro / Brazília) 1. miesto
2011 Pole Art (Helsinki / Fínsko) 3. miesto
2011 1 Pole World Cup (Rio De Janeiro / Brazília) 3. miesto
2011/2012 International Pole Art Championship 3. miesto
2009/2010 Russian Pole Dance & Fitness Competition 1. miesto
2009/2010 Best Russian Pole Dancer 09/10
2009 I. Russian Pole Fitness Championships 2. miesto

Mladá pole umelkyňa ruského pôvodu, Anastasia Andreevna Skukhtorova (23 rokov), sa narodila 6. apríla 1990 v Moskve. Aj napriek tomu, že sa venuje pole dancu len od decembra 2008, vyniká svojou ladnosťou, divadelným štýlom a obdivuhodným spôsobom dokáže veľmi rýchlo upútať publikum. Mnoho ľudí nazýva jej štýl "baletom na tyči", Anastasia sa však nikdy predtým baletu či tancu nevenovala a nemala žiadne skúsenosti s gymnastikou. V jednom rozhovore sa o svojom štýle vyjadrila, že vychádza priamo z jej vnútra, zo srdca.

Anastasia sa pole dancu začala venovať keď mala 18 rokov. Hľadala spôsob ako byť ženskejšou, krajšou a zmyselnejšou, a tak narazila na pole dance. Nikto z jej známych to nikdy predtým neskúšal, a tak si povedala „Prečo nie?“. Bolo to pre ňu niečo nové, zaujímavé a odlišné od všetkého, čo dovtedy skúšala. Anastasia sa do umenia pole dance-u okamžite zamilovala. Prvé videá, ktoré Anastasia videla, boli tanečnice Jenyne Butterfly a Felix Cane. Stali sa pre ňu veľkou inšpiráciou a začala trénovať podľa ich nahrávok.

Spočiatku Anastasia trénovala po 6-7 hodín 3 dni v týždni. Po niekoľkých mesiacoch jej inštruktori odporučili, aby sa sama stala inštruktorkou. Začala cvičiť každý deň a zdokonaľovať detaily a choreografie. Po krátkom čase sa začala zúčastňovať rôznych súťaží.

V súčasnosti Anastasia spolu so svojim milovaným partnerom (Evgeny Greshilov) organizujú pre začínajúcich priaznivcov tohto výnimočného športu workshopy v rôznych štúdiách po celom svete. Obaja sa zúčastňujú aj rôznych celosvetových súťaží a samozrejme už majú vo vrecku viacero cien a titulov.

V jednom interview Anastasia prezradila, že najťažším trikom, keď začínala s pole dance, bola pre ňu "helikoptéra" (známa ako "inverted v" či "chopper"), pretože sa bála ísť hlavou dolu. V súčasnosti Anastasia vyniká svojou neobyčajnou ohybnosťou chrbta. Jej obľúbenými trikmi sú "dúha (rainbow)" a "iron-x". Jej charakteristickým trikom je tiež "labuť (swan)", ktorý sa naučila sama bez akýchkoľvek predchádzajúcich skúseností s gymnastikou. Trvalo jej to necelé 2 roky a 5 mesiacov. Anastasia tvrdí, že na tento trik potrebujete o niečo väčšiu flexibilitu než na šnúru. Ideálne je robiť šnúru na dvoch stoličkách a akonáhle budete mať panvu nižšie než chodidlá, bude to ono... :)

obr

Anastasia nikdy netrénuje bez dobrej hudby, pre ňu je najdôležitejšie, aby ju daná pieseň hlboko oslovila a potom už len tancuje podľa svojho srdca... Pole dance definuje táto mladá pole umelkyňa takto:

Pole Dance - It is a beautiful mix of dance, tricks, power and flexibility.

Z prípravkov proti kĺzaniu používa Anastasia najradšej iTac2 a Dry Hands. Vyskúšala aj Mighty Grip, no najlepšie je podľa nej použiť Mighty Grip a následne nastriekať na dlane parfém, tým sa eliminuje kĺzanie. Odporúčajú to aj ďalšie známe pole dance tanečnice. :)

Medzi ďalšie Anastasiine záujmy okrem pole dance patrí aj akrobacia na obruči či hodvábnej stuhe (aerial silk, aerial hoop), vďaka ktorej je Anastasia stále viac silnejšia a ohybnejšia. Jej najobľúbenejšou hudobníčkou a speváčkou je Tracy Chapman. Anastasia veľmi rada číta, obľubuje predovšetkým ruských autorov a taktiež knihy od Palanika a Kinga. Medzi jej koníčky patrí aj hranie počítačových hier. Jej najobľúbenejším mestom, aké doposiaľ navštívila je Rio de Janeiro v Brazílii. Má rada švajčiarsku čokoládu, taliansku kávu, z jedál sushi, pizzu, cestoviny a jej najobľúbenejším seriálom sú Priatelia. :)

Anastasia Skukhtorova sa v septembri 2011 objavila aj na titulke Pole2Pole, prvého svetového magazínu o pole dance a pole fitness.

obr

NA ZÁVER......slová nadšenej pole umelkyne Anastasie Skukhtorovej:

POLE DANCE is my life! I hope that this beautiful and strong kind
of sport will be in Olympic games. I try to advance pole dance
forward in Russia. I wish good luck to all pole dancers!

Fotogaléria obr Videogaléria obr Facebook obr

9. novembra 2013Publikované:

obr

Späť na Úvoddomov Späť na Najnovšie príspevky najnovsie