Úvod Separátor Pole Dance & Fitness Separátor Osobnosti Separátor Zoraya Judd

Zoraya Judd (USA) obr

 
Zoraya Judd Pole Dance & Fitness TITULY, OCENENIA a ÚSPECHY
2012 International Pole Championships (Hong Kong / Čína) - Pole Art Champion 2. miesto
2011 Aerial Pole International Championships (Bern / Švajčiarsko) - Best Tricks, Strongest Pole Dancer
2011 World Pole Dance Championships (Budapešť / Maďarsko) - Best Entertainer
2010 American Pole Fitness Championships Pole Athlete of the Year 2. miesto
2010 International Pole Championships (Tokio / Japonsko) - Pole Art Champion, Pole Idol
2009 USPDF - West Coast Champion
2009 Miss Pole Fetish Utah (Ogden, Utah / USA) 1. miesto

Umelkyňa, účastníčka súťaží a zároveň pole inštruktorka, Zoraya Judd (32 rokov), sa narodila v Puerto Rico, no počas detstva sa s rodičmi viackrát sťahovala. Je z polovice Švédka a z polovice Argentínčanka. V súčasnosti žije s mužom Nicom v Los Angeles (California) a je matkou dvoch krásnych malých chlapcov. Zoraya sa vo svete pole dance & fitness pohybuje len veľmi krátku dobu, no napriek tomu už získala viacero titulov.

V puberte sa Zoraya venovala modelingu, kvôli ktorému v tom období veľa cestovala. K fitnessu mala vzťah vždy a seriózne trénovať začala vo veku 15 rokov. Bavia ju všetky športy, ktoré sú s fitnessom nejako prepojené. Pole artu sa začala venovať len 4 roky dozadu, a to hlavne kvôli tomu, že sa chcela po pôrode druhého synčeka zbaviť nadbytočnej váhy, a zároveň hľadala odlišný druh fitness aktivity.

K pole fitness sa dostala cez svojho kamaráta, ktorý ju raz počas tréningu v posilňovni pozval na hodinu fitnessu. Keď tam dorazili, Zoraya ostala šokovaná, že ide o pole dance štúdio, a že bola jedinou ženou v celej skupine okrem inštruktorky. Bola ohromená silou a kontrolou, ktorou sa každý jeden muž dokázal udržať na tyči. Sama o sebe sa vyjadrila, že na začiatku bola „hrozná“, nedokázala toho na tyči spraviť veľa, no neprestala študovať ich pohyby a „vnárať sa“ do pole umenia. Bola to pre ňu veľká výzva. Prvé štyri mesiace trénovala raz do týždňa, bez toho aby vynechala jednu jedinú hodinu. V priebehu nasledujúcich 2 mesiacov začala naberať silu a trénovať 2x týždenne. Po šiestom mesiaci začala sama učiť. Pomáhala ďalším študentom objaviť vášeň, ktorú predtým sama našla. Pole fitness zmenil jej život aj telo v takom smere, ktorý si predtým nevedela ani predstaviť.

Prvej súťaže sa Zoraya zúčastnila asi po roku trénovania a hneď vyhrala 1. miesto v Miss Pole Fetish Utah v oddieli pokročilých. Aj napriek tomu, že nikdy predtým nevystupovala pred publikom, nemala tanečné či gymnastické skúsenosti. Za posledné 3 roky Zoraya cestovala po celom svete s cieľom medzinárodne súťažiť, a zároveň sa podeliť o umenie pole artu vo viacerých pole dance-ových štúdiách. Počas tohto obdobia jej bol partner Nic veľkou oporou, pomáhal jej pri tréningu a zároveň bol vynikajúcim manželom a otcom. Zorayiným cieľom je naďalej pokračovať v rozširovaní umenia na tyči medzi ďalších vášnivých priaznivcov pole fitness-u.

Súťaženie je pre Zorayu predovšetkým o reakcii a podpore publika, zbožňuje tiež špeciálne prevleky a vžitie sa do rôznych charakterov počas predstavenia...

The audience – if they are screaming, then I have done my job.

V súčasnosti Zoraya trénuje po 2 hodiny 5-krát do týždňa a pole fitnessu venuje ešte doma približne 5 hodín v týždni. Miluje všetko, čo sa spája s umením pole art, no pre ňu je to predovšetkýcm sila, kontrola a flexibilta, ktoré považuje za výnimočné a nádherne.

I love how pole challenges me daily and how beautiful anything
on the pole can look, when done with control and grace.

Zoraya Judd sa objavila aj na titulke časopisu o pole dance a pole fitness - Vertical Art & Fitness Magazine.

obr

Zoraya Judd v rámci svojho pôsobenia vystupovala v duete aj s ďalšími známymi osobnosťami vo svete pole dance & fitness, ako je napríklad Jenyne Butterfly či Felix Cane, ktoré pre ňu boli vždy veľkou inšpiráciou. Spolu s Felix absolvovali v roku 2010 aj duo workshop v Južnej Kalifornii.

Pole trik, na ktorý je Zoraya najviac hrdá, že sa ho naučila, je „handspring (premet)“. A jej najobľúbenejším prípravkom, ktorý zlepšuje úchop na tyči, je Dry Hands.

Vyskúšal si ho aj jej synček Noa...

V šúčasnosti pôsobí Zoraya aj ako umelkyňa v spoločnosti Zen Arts (www.zenartsla.com), ktorá sa zaoberá organizovaním rôznych premiérových udalostí plných zábavy a umenia.

Fotogaléria obr Videogaléria obr Facebook obr

11. januára 2014Publikované:

obr

Späť na Úvoddomov Späť na Najnovšie príspevky najnovsie