Úvod Separátor Pole Dance & Fitness Separátor Súčasnosť

Súčasnosť Pole Dance & Fitness obr

 

Aj keď v ranom štádiu vývoja pole dance nemal príliš pozitívne predpoklady pre akceptovanie širokou verejnosťou, vďaka svojej estetickosti a umeleckému nádychu bol nadšencami presadzovaný do tej miery, že sa mohol rozšíriť až k nám.

Boom tohto športového odvetvia je v súčasnosti skutočne veľký. Počet nadšencov, ktorí sa snažia umenie tanca (cvičenia) na tyči ovládnuť, stále stúpa. Aj napriek tomu sa nájde veľa ľudí, ktorí stále pozerajú na pole dance cez prsty a prvé, čo sa im pri vyslovení tohto športu vybaví, je striptízový bar a nemravné ženy.

Komunita okolo pole dance a pole fitness ale urobila veľký skok. Mnoho žien si pre zábavu nainštalovalo vlastnú tyč doma. Cvičeniu tak prepadli, že sa záujem oň rýchlo rozšíril medzi verejnosť a začali vznikať štúdia, organizovali sa amatérske a nakoniec i medzinárodné súťaže, čo posilnilo snahu posunúť tento šport ďalej. Myšlienka presadiť pole dance na Olympiáde rozpútala diskusiu a týmto podčiarkla vážnosť pole dance ako športu.

obr

Art of pole

Vo svete „pole“ sa môžete stretnúť i s termínom „Art of pole“, ktorý zatiaľ nebol nijako vymedzený, no na základe videí sa dá usudzovať, že ide o kombináciu pole dance a pole fitness. Na internete narazíte na tanečnice, ktoré sa budú viac profilovať do pole dance a iné zasa do pole fitness. Asi najznámejšou predstaviteľkou art of pole je austrálska hviezda Jamilla Deville – jej videá sú typickou ukážkou oboch spomínaných profilov.

Aktuálne je pole dance jednotkou v oblasti fitness. Čaru vášnivých tanečných choreografií pri tyči neodolali ani hviezdy ako Angelina Jolie či Fergie.

24. októbra 2013Publikované:

obr

Späť na Úvoddomov Späť na Najnovšie príspevky najnovsie