Úvod Separátor Pole Dance & Fitness Separátor Udalosti Separátor Pole Battle League Slovakia Separátor Pole Battle Freestyle Slovakia

 

Pole Battle Freestyle Slovakia 2014obr

(Prievidza, 15. november 2014, Club333)

Druhá varianta úspešnej slovenskej súťaže Pole Battle League Slovakia mala svoju premiéru v sobotu 15. novembra v Prievidzi, v priestoroch úžasného podniku Club333 (NU MUSIC BAR and LOUNGE). Išlo o variantu POLE BATTLE FREESTYLE, kedy sa súťažiace snažia svojím vystúpením zaujať publikum. Pri tomto druhu súťaže nie sú predpísané žiadne povinné prvky, cieľom súťažiacich je teda predviesť čo najlepšiu a najoriginálnejšiu FREESTYLE SHOW, ktorú následne hodnotia diváci svojím potleskom. Udalosť Pole Battle Freestyle moderovala Evka Žibeková a na organizácii tohto kola súťaže sa podieľalo "domáce" štúdio Piruet – umenie tancovať vertikálne v Prievidzi, ktorého vlastníčkou je garantka Pole Battle League na Slovensku - Dominika Kormaňák. Súťaž Pole Battle League má pôvod v Českej republike a organizuje sa už od roku 2012. Viac o tom, ako vznikol nápad vytvoriť takúto Ligu aj u nás na Slovensku si môžete prečítať priamo TU - v článku o organizátorke súťaže Dominike Kormaňák. :)

Okrem exhibícií samotných súťažiacich mali diváci možnosť vidieť aj úžasné Duo Frozen, ktoré tvoria nadané inštruktorky z nitrianskeho štúdia ChiQui Pole Dance Studio - Zuzana Blašková a Alena Ivanková. Duo Frozen sa so svojou "amazonskou" choregrafiou na pieseň Ghost Of Sky (od Steed Lord) tento rok prebojovalo aj do finále medzinárodnej súťaže Pole Stars, ktorá sa uskutočnila 18.10. v Prahe. Dievčatá sa na poslednú chvíľu a bez predošlej prípravy rozhodli zúčastniť aj samotného Battlu, kde krásne zaimprovizovali. :)

Vystúpenie Aleny Ivankovej a Zuzany Blaškovej (Duo Frozen) - 1. Pole Battle Freestyle - Prievidza, Club333 - 
							Tanečná show na a pri tyči

Počas večera sa Vám predstavila aj Yulia Kolesová z bratislavského štúdia Avrora Dance, víťazka 1. kola súťaže Pole Battle League Slovakia, ktoré sa uskutočnilo pred rokom taktiež v Clube333 v Prievidzi. Yulia po skončení Battlu a odovzdaní cien predviedla divákom nezabudnuteľný zážitok v podobe Chair Dance. :) Pole dancu sa Yulia Kolesová venuje už od roku 2008, je odbornou porotkyňou Pole Sport a okrem rôznych konkurzov a súťaží v Rusku, bola aj porotkyňou na národných majstrovstvách Ruska, Česka a Rakúska.

Vystúpenie Yulie Kolesovej - Chair Dance - 
							1. Pole Battle Freestyle Slovakia - Prievidza, Club333 - Tanečná show na a pri tyči

V rámci udalosti Pole Battle Freestyle boli vyhlásené aj súťažiace z minulých kôl Pole Battle League Slovakia, ktoré postupujú do medzinárodného kola Pole Battle League (INTERNATIONAL GRAND FINAL). To sa uskutoční 6. decembra 2014 priamo v rodisku súťaže - v Prahe. Tak neváhajte a zájdite podporiť naše reprezentantky! :)

Kategória Profi:
1. Jana Poláková
2. Dominika Hankoščáková
3. Yulia Kolesová
4. Nina Sládečková
5. Ivana Valeková

Kategória Amateurs:
1. Ivana Kmeťová
2. Magdaléna Kollárová
3. Eva Szuszotorová
4. Kristína Slováková
5. Zuzana Blašková

obr

A teraz k našim súťažiacim Pole Battle Freestyle... V rámci večera sa Vám predviedlo dokopy 15 "battlistiek", pričom neboli rozdelené do kategórii na Amateurs a Profi, kategória bola zmiešaná. Ich úlohou bolo v určenom časovom limite (1 minúta) podať čo najlepší výkon, a týmto spôsobom zaujať divákov. Po každom Battli rozhodol o víťazke moderátorkin "zvukomer", ktorá určila víťazku na základe intenzity potlesku divákov.

Keďze bol počet prihlásených dievčat nepárny, nebolo vytvorenie dvojíc úplne jednoduché, no organizátori si s touto situáciou veľmi ľahko poradili. Jedna zo súťažiacich, ktorá na začiatku nebola vylosovaná (pri párovaní dievčat do Battlu), čakala na svoju dvojičku - súťažiacu, ktorá v rámci svojho Battlu nepostúpila, no týmto spôsobom dostala druhú šancu na postup :) Viac o pravidlách Pole Battle Freestyle si môžete prečítať TU.

Súťažiace 1. Pole Battle Freestyle Slovakia

Yulia Kolesová, Alena Ivanková, Alexandra Gazdíková, Zuzana Blašková, Lenka Nehézová, Kristína Gondová, Monika Milková, Magdaléna Kurišová, Ivana Kmeťová, Miroslava Golešenyiová, Lucia Osuská, Ekaterina Korobuškina, Anna Linhartová, Alžbeta Zaťková, Barbora Chmurová

Víťazky 1. Pole Battle Freestyle Slovakia 
							- Prievidza, Club333 - Tanečná show na a pri tyči

Víťazi 1. Pole Battle Freestyle

1. miesto: Alexandra Gazdíková
2. miesto: Yulia Kolesová
3. miesto: Magdaléna Kurišová a Ivana Kmeťová

obr

Výherkyne súťaže získali nádherné ocenenia v podobe oblečenia od štúdia Piruet – umenie tancovať vertikálne, poukážok na nákup a ďalších potrebných doplnkov na pole dance. Samozrejme aj náš E-shop polefitness.sk prispel do súťaže výhernými cenami... :)

Ceny od Z - Pole Dance & Fitness E-shop - 1. Pole Battle Freestyle Slovakia 
							- Prievidza, Club333 - Tanečná show na a pri tyči

Ďalšie fotografie zo súťaže Pole Battle Freestyle nájdete na FB stránke Pole Battle Slovakia a Clubu333.

obr

Zoznam skladieb na Battle

1. Taylor Swift - Shake It Off
2. Iggy Azalea - Black Widow ft. Rita Ora
3. Hozier - Take Me To Church
4. Sia – Chandelier
5. Massive Attack - Teardrop
6. Iggy Azalea - Fancy (Explicit) ft. Charli XCX
7. Step Up 4 Stellamara - Prituri Se Planinata
8. Jason Derulo - "Wiggle" feat. Snoop Dogg
9. DJ Snake & Lil Jon - Turn Down for What
10. Katy Perry - Dark Horse ft. Juicy J

11. Jason Derulo - "Talk Dirty" feat. 2 Chainz
12. Lorde – Team
13. Dirty Dancing - Time of my Life (Final Dance)
14. JAY Z "Holy Grail" featuring Justin Timberlake
15. Robin Thicke - Blurred Lines ft. T.I., Pharrell
16. Santa Esmeralda & Leroy Gomez -
Don't Let Me Be Misunderstood 
17. Nelly Furtado - Say It Right
18. Gotye - Somebody That I Used To Know
19. Ariana Grande - Problem ft. Iggy Azalea
20. Depeche Mode - Enjoy The Silence

obr Pole Battle League BA Pole Battle League NR Pole Battle League PD Pole Battle League Slovakia

Informácie získané z Pole Battle Slovakia, piruet.sk., avroradance.sk a club333 Ďakujeme! :)

19. novembra 2014Publikované:

obr

Späť na Úvoddomov Späť na Najnovšie príspevky najnovsie