Úvod Separátor Pole Dance & Fitness Separátor Zaujímavé odkazy

Zaujímavé odkazy obr

 

.....alebo kde sa dozviete o Pole Dance & Pole Fitness ešte viac.....

V prvom rade by sme sa touto cestou radi poďakovali členom VERTIGO POLE FITNESS, od ktorých sme čerpali veľa inšpirácie pri založení našich stránok. Vertigo pole fitness je zakladajúcim členom Českého zväzu pole dance & fitness, ktorý mimo iného organizuje populárnu súťaž POLE BATTLE LEAGUE alebo medzinárodnú pole art súťaž POLE STARS.

obr

Vertigo pole fitness Vám ponúka množstvo inšpirácie vo forme zaujímavých videí z lekcií. Môžete ich sledovať na youtube kanále, a taktiež na Facebooku, kde neustále pribúdajú nové videá z lekcií na hodinách pole dance. :)

obr

Vzhľadom na to, že niektoré pole dance a fitness triky majú viacero názvov, medzinárodné asociácie a niekoľko zanietených inštruktorov sa snažia tento problém odstrániť. Vydávajú rôzne on-line príručky, v ktorých sa pokúšajú názvy zjednotiť a roztriediť jednotlivé triky podľa rôznych kritérií, najčastejšie podľa obtiažnosti alebo abecedne. Všetky sú pomerne prehľadne spracované a niektoré sú okrem obrázkov doplnené aj o videá.

obr

PFA Visual Dictionary

Americká Pole Fitness Association vydala obrázkový slovník, ktorý sa považuje za "oficiálny" (od mája 2010). Je veľmi dobre a prehľadne spracovaný, pomerne malé obrázky sa ale dajú využiť skutočne len pre prehľad.

obr
obr

Pole Dance Dictionary

Komplexný a prehľadný obrázkový slovník vytvorila skupina britských tanečníc z tímu PoleExcercise. Všetky triky sú rozdelené do 2 kategórií - podľa obtiažnosti prvkov a typu (spiny, šplhy, prechodové prvky, inverty atď).

obr
obr

Circus Dictionary

Nový prehľad základných cirkusových prvkov obsahuje až 800 videí a spája 10 rôznych disciplín. Jednotlivé triky sú rozdelené podľa obtiažnosti a typu do viacerých kategórií (párová akrobacia, cviky na zlepšenie flexibility, cvičenie na hrazde, lane, obruči či hodvábnych stuhách...).

obr
obr

The Workout Dictionary

Ďalší užitočný projekt z anglickej dielne PoleExcercise, tentokrát zameraný na fitness, bez ktorého sa pri pole dance a pole fitness nezaobídete. Môžete si prehrávať viac než 400 rôznych cvičení a autori sľubujú, že ich bude neustále pribúdať. Na projekte spolupracujú TOP UK fitness inštruktori a cviky zostavujú aj pre domáce použitie.

obr
obr

21. októbra 2013Publikované:

Informácie získané z vertigopolefitness.cz. Ďakujeme! :)

obr

Späť na Úvoddomov Späť na Najnovšie príspevky najnovsie