Úvod Separátor Výrobcovia - CPASF

CPASF (Czech Pole & Aerial Sports Federation)obr

obr obr
 

Česká pole & aerial sport federácia (CPASF) vznikla v 25. marca 2011 a už od počiatku je jej snahou prispievať k rozvoju pole dance a aerial športov v Českej republike i vo svete.

obr

Jej cieľom je predstavenie a prezentácia netradičných druhov pohybových aktivít tak, aby boli spoločnosťou prijímané ako seriózne športy. Medzi tieto športy spadá pole dance, akrobacia na závesných šáloch, obruči či lane. CPASF sa okrem podpory týchto športových odvetví snaží tiež o osvetu verejnosti. Jej náplňou je aj organizovanie športových akcií, súťaží, seminárov a workshopov so svetovými špičkami v obore.

Cieľom federácie je priblížiť tento šport medzinárodnému štandardu. Usiluje o vytváranie profesionálneho zázemia pre štúdiá aj pre kurzistky. Iniciatívny kolektív CPASF skladajúci sa z profesionálnych, ale i začínajúcich športovkýň, akrobatiek a tanečníc, ktoré sú držiteľkami medzinárodných certifikátov a študentkami zahraničných špičiek, je plný nadšenia zvýšiť prestíž celého českého pole & aerial športového odvetvia na medzinárodnej scéne. CPASF podporuje spoluprácu medzi štúdiami a školami, kde sa pole dance vyučuje. Ponúka podporu a zastúpenie na medzinárodnom poli.

Predsedkyňa CPASF Olga Marešová (Strom) je certifikovanou porotkyňou. V súčasnej dobe tím CPASF pracuje aj na organizácii Majstrovstiev ČR v pole sport (najvyššej súťaži tohto športu v Českej republike, ktorá sa organizuje už od roku 2012). Okrem spomenutých aktivít sa Česká pole & aerial sport federácia podieľala aj na vzniku skvelých príručiek - Work Bookov Pole Moves, ktoré obsahujú jednotlivé pole dance triky. Knihy vznikli vďaka spolupráci CPASF a viacerých českých štúdií, ktoré sa významne podieľali na jej koncepte a realizácii. Každý prvok je pomenovaný názvami používanými v spomenutých štúdiách a podľa PDC (Pole dance community). Work Booky (beginners, intermediate a advanced) si môžete zakúpiť už aj v našom E-shope. :)

Work Booky Pole Moves - 1. diel(beginners) a 2. diel (intermediate)

Informácie získané z cpasf.cz. Ďakujeme! :)

obr

Späť na Úvoddomov Späť na Najnovšie príspevky najnovsie