Úvod Separátor Výrobcovia - Pole Planet by Mondberg

Pole Planet by Mondberg obr

obr
 

Oblečenie Pole Planet by Mondberg je novou značkou na trhu oblečenia pre pole dance, street dance, fitness či jógu. Je vyrábané výhradne v Českej republike, dielňami s dlhoročnými skúsenosťami so spracovaním funkčných materiálov.

obr

Funkčnosť výrobkov zaisťujú nielen antibakteriálne materiály, ale i moderné športové strihy s praktickými detailmi. Využité sú výhradne prírodné materiály (ako bavlna či bambus), ktoré zaručujú najvyšší komfort pri nosení a spĺňajú vysoké nároky na kvalitu, praktickosť a funkčnosť, ale zároveň myslia aj na Vaše zdravie... :)

obr

Bambus

Bambus

Prednosti bambusu pre výrobu textílií boli známe už v starovekej Číne, pre nás však boli znovuobjavené až na konci 20. storočia. Pre svoje jedinečné vlastnosti býva vlákno z bambusu označované ako Smart Fiber (teda chytré vlákno).

Oproti výrobkom z bavlny majú textílie z bambusového vlákna 2 až 3x dlhšiu životnosť a zachovávajú si svoju stálofarebnosť. Asi tou najlepšou vlastnosťou, ktorú zaregistrujeme pri dotyku s týmto materiálom, je jemnosť a hodvábny vzhľad.

Vďaka jedinečnej stavbe bambusového vlákna dokáže oblečenie zachytiť a odviesť 3 až 4x viac vlhkosti ako bavlna. Vlákno pohlcuje a odparuje pot tak, že nedochádza k vysúšaniu pokožky. Na pokožke sa tak udržiava prirodzené prostredie. Oblečenie sa "nelepí" na pokožku ani v najväčších horúčavách, či pri náročnejšom športovaní.

Bambus má výborné termoregulačné vlastnosti, mikroštruktúra a prírodné zloženie vlákna zaisťujú termoreguláciu ako v lete, tak aj v zime. V teplom počasí odev dokáže znížiť teplotu o 2 až 3 stupne na rozdiel od bavlny a v zime príjemne zahrieva. Bambusové vlákno je vysoko priedušné, bambus dýcha, zahrieva aj chladí. Ak by sme sa pozreli na bambusové vlákno pod mikroskopom, zistili by sme, že je vnútri duté a na povrchu má veľké množstvo mikrootvorov, vďaka ktorým má oblečenie výbornú priedušnosť.

Veľkou prednosťou sú tiež antibakteriálne a antimykotické vlastnosti. Bambusová rastlina obsahuje prírodnú zložku Bamboo Kun, ktorá likviduje baktérie, huby aj plesne. Pri pestovaní bambusu sa preto nepoužívajú hnojivá ani pesticídy, ktoré by sa pri spracovaní preniesli do vlákna. Bambusové vlákna majú vynikajúcu schopnosť neutralizovať zápach i pri dlhodobom nosení. Dezodoračná funkcia sa zachováva aj po niekoľkých praniach s úbytkom baktérií viac ako 70%. Baktérie sa v odeve nemnožia, ale naopak ničia. Testy preukazujú, že 24 hodín po použití odevu je zničených približne 94% baktérií.

Textilné výrobky z bambusových vlákien sú schopné pohltiť až 90% škodlivých UV lúčov, preto je ich používanie vhodné pre športové odevy. A v neposlednom rade bambus pomáha aj v boji proti ekzémom, alergiám alebo vyrážkam tým, že vytvára na pokožke prirodzené prostredie a upokojuje ju.

obr

Bavlna

Bavlna

Bavlna je prírodné vlákno rastlinného pôvodu známe už takmer 8 000 rokov. Je jedným z najpoužívanejších vlákien v textilnom priemysle. Vlákna sa získavajú zo semien bavlny, ich hodnota závisí od dĺžky vlákna (20 až 55 mm). Produkty značky Pole Planet by Mondberg sú vyrobené výhradne z vlákien dlhších ako 20 mm.

Samotné bavlnené vlákno sa skladá z celulózy (uhľohydrátov), pričom vo vnútri je okolo dutiny poskladaných na sebe niekoľko vrstiev celulózy (podobne ako vrstvy cibule). Vďaka zloženiu vlákna je bavlna podstatne menej citlivá na teplo a mechanickú záťaž než vlna či hodváb, ktorých bielkovinové vlákna sa ľahko lámu.

Bavlna je považovaná za materiál, ktorý je priateľský k pokožke vďaka svojej jemnosti, priedušnosti a schopnosti absorbovať vlhkosť. Bavlnené vlákno je schopné nasať vlhkosť až do 20% svojej váhy, bez toho aby bolo na dotyk vlhké.

Bavlna je veľmi odolná voči vplyvom počasia (vysokým teplotám) a voči oderu, roztrhnutiu. Bez problémov ju možno prať až pri 95°C a (bielu bavlnu) vystavovať pare pri 150°C, nezráža sa. Vzhľadom k tomu, že bavlna je z prírodných surovín, je celkom neelastická.

Tovar z bavlny je veľmi mäkký a jemný, pritom sa však vyznačuje vysokou pevnosťou a dobrou odolnosťou pri údržbe. Bavlna je vhodná aj pre osoby s citlivejšími typy pleti, pretože nedráždi pokožku. Bavlnené vlákna majú výbornú stálosť, sú odolné voči UV žiareniu a preto sú veľmi trvanlivým materiálom.

Vzhľadom k tomu, že chceme, aby našim zákazníkom zakúpené výrobky značky
Pole Planet šlúžili čo možno najdlhšie, dovolili sme si pripraviť
niekoľko pokynov pre správnu údržbu.

obr

Späť na Úvod domov Späť na E-shop najnovsie